Apel Delegata KEP ds. Emigracji ws. Alfiego Evansa

Alfiego  Niech każdy z nas dołączy do tych, którzy bronią prawa do życia dziecka i prawa do decyzji jego rodziców o pozostawieniu go przy życiu. Otaczajmy modlitwą Alfiego i wszystkich, którzy decydują o jego losie! – zaapelował bp Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Bp Wiesław Lechowicz cytuje w swoim apelu list od pewnej matki, która zwraca się do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. „Razem z tym dzieckiem umiera nasz cywilizowany świat! Wielka Brytania jest Waszym domem… niech pozostanie Wielka… Błagam brońcie Tego dziecka!!!” – napisała w nim. Bp Lechowicz przytacza te słowa i apeluje, by każdy dołączył do tych, którzy bronią prawa do życia Alfiego Evansa.

Treść apelu:

Apel Delegata KEP ds. Emigracji ws. Alfiego Evansa

Dzisiaj otrzymałem list od pewnej matki w związku z sytuacją dwuletniego dziecka Alfie Evansa.  Zwraca się ona z apelem do Polaków żyjących w Wielkiej Brytanii: „Razem z tym dzieckiem umiera nasz cywilizowany świat! Wielka Brytania jest Waszym domem… niech pozostanie Wielka… Błagam brońcie Tego dziecka!!!”.

Niech każdy z nas dołączy do tych, którzy bronią prawa do życia dziecka i prawa do decyzji jego rodziców o pozostawieniu go przy życiu.

Otaczajmy modlitwą Alfiego i wszystkich, którzy decydują o jego losie!

bp Wiesław Lechowicz
Przewodniczący Komisji KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą
Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

26 kwietnia 2018 r.

 Alfie uśmiecha się przez sen

Ojciec Alfiego dziękuje Polakom. "Polska jest niesamowita"

Prezydent Duda: Alfie, modlimy się za ciebie!

Czytaj wiecej...

Foto ilustracyjne za : Gość niedzielny