Spotkanie Opłatkowe w Stowarzyszeniu ,,Wspólnota Polska"

1. Wsplnota Polska 14 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie opłatkowe w Stowarzyszeniu ,,Wspólnota Polska". W spotkaniu wzięli udział pracownicy, działacze z regionalnych oddziałów Stowarzyszenia, przedstawiciele zagranicznych organizacji polskich i polonijnych oraz honorowi goście z Senatu, Sejmu, Ministerstw i Kancelarii Prezydenta. W spotkaniu wziął udział bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Uroczystość otworzył prezes Stowarzyszenia ,,Wspólnota Polska" Dariusz Bonisławski, który z serdecznością przywitał gości, podkreślając wyjątkowy charakter spotkania, które przypadło w czasie oczekiwania na Boże Narodzenie. W swoim wystąpieniu podkreślił, iż Wspólnota Polska jest jak jedna wielka rodzina, i że drzwi do niej zawsze pozostają otwarte dla wszystkich tych, którzy chcą się zaangażować w działania Stowarzyszenia oraz dla tych co potrzebują pomocy.

Dziękuję Wam za to, że jesteście i że razem możemy budować naszą wspólnotę-dodał. Zauważył również, że nadchodzący rok 2018 r. będzie czasem niezwykle ważnym, obfitującym w nowe wyzwania związane z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Zachęcał również do zaangażowania się wszystkich w nadchodzące obchody. Składając życzenia prezes Bonisławski zaapelował o pamięć, w tych świątecznych chwilach, o osobach nieobecnych, przebywających zagranicą dla których Boże Narodzenie jest czasem, w którym szczególnie czuć więzi z Ojczyzną.

Czytaj więcej...