WSZYSCY ŚWIĘCI …BALUJĄ W BRISTOLU     Galeria Foto

Bristol30 listopada 2016 roku w Bristolu, po raz trzeci odbył się Bal Wszystkich Świętych. Jak co roku, także i tym razem przybyły zastępy Świętych i błogosławionych, by celebrować swoje święto w blasku chwały Pana.

Obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej dziecięcej, której przewodniczył ks. Stanisław, proboszcz tutejszej parafii, pochodzący z diecezji sosnowieckiej, który jak co tydzień zaprosił wszystkie dzieci do ołtarza na wspólna modlitwę Ojcze Nasz. W ramach kazania dzieci wzięły udział w quizie na temat wszystkiego co święte.

Gośćmi tego wydarzenia były przedstawicielki Polskiej Macierzy Szkolnej z Londynu, które zostały poproszone o wręczenie dzieciom nagród za najwierniej odwzorowane stroje świętych. Wspaniała uroczystość po Mszy świętej była kontynuowana na sali parafialnej, gdzie dla dzieci przygotowano pokaz iluzjonisty oraz konkurs jedzenia pączków na sznurku na czas, przygotowanej przez druhów gromady zuchowej.

Rodzice mogli przypatrywać się zabawom lub spędzić czas przy kawie i ciastku z kawiarenki.

Z wielka radością dzielimy się wspomnieniami z naszych obchodów Dnia Wszystkich Świętych, który stanowi katolicka odpowiedź na tak szeroko popularyzowane Halloween szczególnie tu w Anglii. Uroczystość ta była też wspaniałym przykładem współpracy Polskiej Parafii, Polskiej Szkoły, Druhów i rodziców.

Za: Aneta Nowacka

z Bristolu w Wielkiej Brytanii