3 maja – dzień modlitw w intencji Polaków żyjących na emigracji

3 majaW uroczystość Królowej Polski bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Emigracji Polskiej przewodniczył Mszy św. w domu głównym Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Czytaj więcej...

Bp Lechowicz w wygłoszonej homilii podkreślił, że uroczystość Królowej Polski zachęca do objęcia wdzięczną miłością trzech Matek w życiu każdego z nas: Maryi, Kościoła i naszej Ojczyzny.

Miłować Matkę Maryję znaczy pragnąć naśladować Ją w wykonywaniu dzieł Bożych aż do całkowitej przemiany naszego życia w dzieło Boże. Miłować Matkę Kościół to zachować postawę posłuszeństwa, to być wiernym naszym zobowiązaniom i ślubom. W końcu miłować Polskę to troszczyć się, by było w nas jak najwięcej polskości, by dzielić się nią z innymi. Zastanawiamy się, w jaki sposób być patriotą. Myślę, że wszyscy, jak tu jesteśmy, odczytujemy w tej postawie, w relacji do Maryi, do Kościoła i do Polski, do tych trzech nam wspólnych Matek piękną receptę, piękną odpowiedź na pytanie o patriotyzm. Jeśli będziemy naśladować Maryję, jeśli będziemy wierni, posłuszni Kościołowi, jeśli będziemy otaczać troską naszą Ojczyznę Polskę, to nie znajdziemy lepszego, piękniejszego sposobu na patriotyzm – mówił bp Lechowicz. Czytaj więcej..