Bierzmowania w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Lombard, USA

Lombard17 marca br. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Lombard bp Wiesław Lechowicz udzielił sakramentu bierzmowania - 182 osobom z Polskich Szkół w okolicach Chicago. Największą grupę stanowiła Szkoła Św. Faustyny w Lombard (104 soby).

Parafię Miłosierdzia Bożego w Lombard prowadzą Księża Chrystusowcy

Uroczystość ta była poprzedzona bezpośrednim przygotowaniem do Bierzmowania, które trwało od września 2017 r do marca 2018 r. Tematyka comiesięcznych spotkań formacyjnych obejmowała następujące zagadnienia: Siedem sakramentów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na Spowiedź i Bierzmowanie; Relacje rodzinne w kontekście doświadczenia wiary, na podstawie fragmentu Ewangelii Łk2,42-50; Towarzyszenie młodym ludziom na możliwych etapach rozwoju (por. Evangelii Gaudium 44). Warto zaznaczyć, że podczas konferencji na spotkaniach formacyjnych byli obecni rodzice, opiekunowie prawni, do których również było kierowane słowo. Po każdym spotkaniu była możliwość spowiedzi, rozmowy, a także uczestniczenia w wigilijnej niedzielnej Mszy Św. Weryfikacją przygotowania Kandydatów były: zadania domowe, końcowy egzamin wraz z potwierdzeniem w indeksie uczestniczenia w życiu liturgicznym Kościoła.

Większość nowo Bierzmowanych to nasi uczniowie 8 klas z Polskich Szkół w okolicach Chicago; największą grupę stanowiła Szkoła Św. Faustyny w Lombard (104 osoby). Jest to młodzież o ogromnym potencjale. Kolejnym etapem jest prowadzenie ich do coraz większej dojrzałości wiary, co stanowi dla nas wyzwanie i zadanie.

Pomocą w dalszej osobistej pracy, z pewnością będzie "pakiet startowy", który otrzymali Bierzmowani: worek z napisem "Hail Mary full of Grace kick the devil in the face", a w nim: amerykańska Biblia dla młodzieży z rozszerzonym komentarzem, Krzyż Św. Benedykta w formie breloku, uśmiechnięta czekoladka, a także Certyfikat potwierdzający Bierzmowanie z opisem programu, który przeszli kandydaci.

Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej naszej Parafii Miłosierdzia Bożego w Lombard: https://milosierdzie.us/, a także strony https://www.facebook.com/milosierdzie.us/

ks. Tomasz Pietrzak SChr