Uroczystości w Domu formacyjnym „Concordia”, Niemcy

JubileuszNiemcyWspólnota Domu formacyjnego „Concordia” w Niemczech świętowała dnia 1 lipa złoty jubileusz, 50 lecie ślubów zakonnych, Przełożonej Sióstr Józefitek, s. Antonelli. Jubileuszowy uroczystościom przewodniczył bp Wiesław Lechowicz. Podczas Mszy świętej, w której uczestniczyli oprócz mieszkańców Domu, zaproszeni goście – krewni Siostry Jubilatki, księża z okolicznych ośrodków polonijnych, Polacy i Niemcy z okolicznych miejscowości.

Siostra Antonella odnowiła śluby, a bp Wiesław złożył jej serdeczne podziękowanie za wierną realizacje powołania na wzór Abrahama, który dostrzegł obecność Boga w swoim życiu, okazał Mu gościnę i posłuszeństwo, dzięki czemu mógł cieszyć się obfitością życia mierzoną nie tylko latami. Słowa wdzięczności skierował też dyrektor Domu, ks. Damian Lewiński, kapłan diecezji pelplińskiej.

Dnia następnego w kaplicy Domu „Concordia” odbyła się uroczystość chrztu i bierzmowania, do którego przystąpiło 10 osób. Sakramentów udzielił bp Lechowicz. Po Eucharystii miało miejsce spotkanie z uczestnikami uroczystości. Kandydaci do bierzmowania przygotowywali się przez cotygodniowe spotkania katechetyczne prowadzone przez s. Paschalis. Po bierzmowaniu niektórzy z nich włączą się w krąg biblijny istniejący w „Concordii”.