Kurs o rodzinie Moncada 1 W dniach 8-10 grudnia 2017r., w Moncada pod Walencją odbyła się III Edycja Kursu Poradnictwa Rodzinnego. Po raz kolejny spotkali się przedstawiciele z wielu regionów Hiszpanii. Zjazd rozpoczął się  w święto Niepokalanego Poczęcia NMP.

Ten szczególny dzień był dla wszystkich uczestników  widocznym znakiem, Bożej łaski. W tym duchu prosiliśmy Najświętszą Marię Pannę, o wszelkie potrzebne łaski w posłudze, jaką jest poradnictwo rodzinne. Rodzina jest największym dobrem, gdzie każdy może wzrastać „w łasce u Boga i u ludzi”. U Boga, poprzez jej uświęcenie sakramentem małżeństwa, a u ludzi owocami, które wydajemy na co dzień. Dziękujemy Bogu i Polskiej Misji Katolickiej w Hiszpanii za ten wspaniały dar i czas formacji, oraz wyrażamy głębokie pragnienie kontynuacji tego wielkiego dzieła ewangelizacji.

Szczególne podziękowania należą się Ks. dr Józefowi Młyńskiemu (WSR, UKSW Warszawa) i Ks. dr Andrzejowi Sułkowi (WT sekcja w Tarnowie, UPJP II w Krakowie), którzy w czasie tego zjazdu z charyzmą, oddaniem i entuzjazmem dzielili się z nami swoją wiedzą, wiarą i doświadczeniem.

Ks. Czesław Piela, Koordynator PMK w Hiszpanii