II Kongres Młodzieży Polonijnej

Str. Kongres

1. BristolW dniach 23-25 czerwca, w niedawno ogłoszonym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Bristolu miało miejsce weekendowe spotkanie kursu ,,Nowe Życie” dla osób pragnących zgłębiać poznanie Boga Żywego. Organizacją tego przedsięwzięcia zajęła się Grupa Modlitewna ,,Zacheusz” z Bristolu wraz ze wspólnotą z Weston-Super-Mare oraz franciszkanami z Cieszyna.

W warsztatach udział wzięło kilkadziesiąt osób przybyłych z wielu zakątków Wielkiej Brytanii.

Organizatorzy dołożyli wszelkiego wysiłku, by wykorzystać jak najlepiej każdą minutę prowadzonych konferencji ,wprowadzając elementy różnych dynamik, mających jeszcze silniej ukierunkować uczestników w stronę poznania Boga - by pomóc zgłębiać wiarę i rozwijać zmysł doświadczania Jego żywej miłości.

2. Bristol,,Było sporo ciężkiej pracy, aczkolwiek cel był niesamowicie dla nas ważny. Chcieliśmy przekazać innym nasze doświadczenie Miłości Boga , dodać wiary i otuchy naszymi świadectwami, wskazać kierunek .Podzielić się najważniejszą prawdą jaką człowiek może odkryć w swoim życiu – stwierdza koordynator tych warsztatów Artur

W opinii wielu uczestników Duch Święty w niesamowicie piękny sposób poprowadził to spotkanie , dotykając serc wielu ludzi, oto kilka świadectw :

-,, Na kursie doświadczyłam chęci zmiany życia , wzrastania w wierze , miłości Boga oraz zmiany myślenia o tym co jest w życiu naprawdę ważne…”

-,,Otworzyły mi się oczy na wiarę, modlitwę , wspólnotę . Poczułem ,że jestem kochany i potrzebny’’

-,,Przebaczyłem ojcu , po wielu latach tłumienia żalu i złości’’

-‘’kurs Nowe Życie był dla mnie niesamowitym przeżyciem , po 15 latach życia poza wspólnota Kościoła ożyłam na nowo’’

-‘’ludzie przyjeżdżając na kurs mieli w sobie wiele żalu, bólu i poranień ,serca zamknięte na ludzi i Boga , a odjeżdżając pozostawili świadectwa wdzięczności i radości ,przemiany serc jakich tu doświadczyli’’-potwierdza Beata współtwórczyni tych spotkań

Weekendowe warsztaty zakończyły się modlitwą i hołdem złożonym u stóp Matki Miłosierdzia, patronki naszego sanktuarium. Uczestników pożegnał Kustosz Sanktuarium Ks. Stanisław Łabuda , życząc im ,by umieli żyć i świadczyć o Bożej Miłości każdego dnia -tak jak czynili to będąc tu na spotkaniu , bo prawdziwa wiara jest wtedy gdy świadczymy o niej każdego dnia i żyjemy według Bożych wartości na co dzień, by umieli zanieść radość tym ,którzy jeszcze nie spotkali Boga w swoim życiu ,by to wszystko czego doświadczyli -w myśl Ewangelii głosili ,,z dachów’’ , odwagą godna Apostołów.

 W imieniu Grupy Modlitewnej ,,Zacheusz-Bristol’’ przekazuję serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za ich obecność, radość , świadectwa i łzy szczęścia , Ojcu Rafałowi – franciszkaninowi z Cieszyna , za niestrudzona posługę spowiedzi i opieki na tym pięknym wydarzeniem , Ks. Proboszczowi Stanisławowi za otwartość, gościnę i pasterskie błogosławieństwo, tym wszystkich, na pomoc których mogliśmy liczyć, w tym także parafianom bristolskiego kościoła za przyjęcie uczestników do swoich domu - Serdeczne Bóg Zapłać

Aneta Nowacka

Sekretarz Sanktuarium