Innowacyjny model małych parafialnych grup domowych.

.Spotykają się w domach podobnie, jak pierwsi chrześcijanie. Modlą się, oglądają filmy, czytają Pismo Święte i dzielą się ze sobą własnymi przeżyciami". Projekt duszpasterski dla małych grup zainicjował ponad 10 lat temu we Francji ks. Bogusław Brzyś. W oparciu o jego doświadczenia przygotowany został specjalny program i portal, z którego, po zarejestrowaniu przez proboszcza, pobierać można przydatne podczas spotkań materiały wideo i konspekty.
Wizja projektu newpastoral.net opiera się na dwóch tekstach biblijnych:

W niedzielę, 25 listopada 2018 r. w Domu Kombatanta Polskiej Misji Katolickiej – Les Salons Legendre w Paryżu, odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów absolwentom studium o rodzinie, którzy odbyli kurs poradnictwa rodzinnego. Kurs w zakresie poradnictwa rodzinnego odbywa się pod Patronatem Polskiej Misji Katolickiej we Francji i ma na celu przygotowanie doradców życia rodzinnego do specjalistycznego polonijnego duszpasterstwa małżeństw i rodzin.

W Uroczystość Chrystusa Króla, głównego Patrona Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, w Walencji na Mszy Świętej, której przewodniczył Wikariusz biskupi D. Miguel Diaz, miało miejsce kanoniczne objęcie nowej Parafii Polskiej przez księdza Czesława Pielę, Chrystusowca. Tym wydarzeniem zostały zamknięte uroczyste obchody świętowania Odzyskania Niepodległości Polski i na tą cześć utworzona została pierwsza Polska Parafia Personalna w Hiszpanii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej.

Tegoroczną uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej przeżywał wraz z Siostrami Misjonarkami Chrystusa Króla i Księżmi Chrystusowcami w Chicago na Trójcowie. To święto tytularne tych Zgromadzeń, których charyzmatem jest troska o Polaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Foto Galeria

Bp Wiesław Lechowicz przesłał na ręce Matki Generalnej Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla i Księdza Generała Towarzystwa Chrystusowego życzenia z okazji Chrystusa Króla.

RELACJA Z POBYTU DELEGATA KEP DS EMIGRACJI W USA

 1 grudnia 2018 r. w katedrze Notre Dame w Paryżu odbyła się Msza św. inaugurująca Kaplicę Polską.  Czytaj więcej.....

 Msza św. była częścią uroczystych obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Głównym celebransem był przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski,  abp Stanisław Gądecki, który wygłosił homilię. W uroczystości wzięli udział m.in. nuncjusz apostolski we Francji abp Luigi Ventura, kard. André Vingt-Trois, reprezentujący Kościół we Francji, delegat Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa emigracji bp Wiesław Lechowicz, rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji ks. Bogusław Brzyś, rektor katedry Notre-Dame ks. Partick Chauvet

Uroczystej koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny „Concorde” w centrum Paryża dokonał, w niedzielę 2 grudnia bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji. Korony zostały wykonane dzięki zbiórce Klubów „Gazety Polskiej” oraz Polaków z całej Europy i przekazane jako wotum z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Koronowany obraz przekazany był przed laty przez Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Czytaj więcej

Bp Lechowicz podkreślał w homilii, że koronacja obrazu Matki Bożej, nie może pozostać jedynie kolejną „akcją” w wymiarze symbolicznym. Zaznaczył, że uroczystość ta zobowiązuje jej uczestników do zaufania i zawierzenia Maryi wszystkich spraw oraz przyjmowania jej w swojej codzienności jako matki i opiekunki.