Francja: Kurs katechetyczny w Paryżu

26 stycznia 2019 r. rozpoczął się kurs katechetyczny organizowany przez Polską Misję Katolicką w Domu Kombatanta – Les Salons Legendre. Ma on przygotować osoby świeckie do prowadzenia katechezy w parafiach. Jest też okazją dla chętnych do pogłębienia wiedzy. Foto Galeria

Celem kursu jest przygotowanie słuchaczy do prowadzenia katechezy w parafiach

Brazylia: 29. Rocznica powstania polonijnej organizacji BRASPOL

W styczniu obchodzono rocznicę powstania największej polonijnej organizacji w Brazylii. Z tej też okazji prezes BRASPOL pan Ryzio Wachowicz zaprosił przedstawicieli tej działającej w ponad 400 brazylijskich powiatach organizacji na uroczystą Mszę św. w kościele św. Stanisława biskupa i męczennika w Kurytybie. Foto Galeria

Spotkania modlitewno-ewangelizacyjne dla młodzieży w Paryżu

Wspólnota Przymierza Rodzin organizuje spotkania modlitewno-ewangelizacyjne dla młodzieży w wieku 12-18 lat w Parafii Miłosierdzia Bożego – Paryż XVII. Pierwsze spotkanie odbyło się 18 stycznia br., na dwa kolejne odbędą się  22 marca i 17 maja 2019 r.  Spotkania są propozycją dla nastolatków, aby ułatwić im wejście w żywą relację z Bogiem Żywym i spotkanie Go na modlitwie, w Słowie oraz w Eucharystii na adoracji.

Dzięki takim wydarzeniom młodzi mogą uczyć się modlitwy prostej i spontanicznej, mogą słuchać Boga w Jego Słowie, adorować Go i powierzać się Jemu.

Wspólne świętowanie u Ojców Pallotynów w Paryżu

21 stycznia u Księży Pallotynów w Paryżu zostało zorganizowane spotkanie z okazji święta Wincentego Pallotiego. W spotkaniu wzięli udział: rektor PMK w Paryżu – Bogusław Brzyś, wice-rektor ks. Krystian Gawron oraz księża z różnych polskich parafii w Paryżu i okolicach. Były też obecne Siostry Sercanki, Nazaretanki, Serafitki i Siostra Józefiaka.

Bristol :Ruchoma Szopka Bożonarodzeniowa

To pierwsza i jedyna na brytyjskich wyspach  ruchoma szopka ,którą można oglądać jeszcze przez kilka dni  w  kościele sanktuaryjnym w Bristolu. Szopka powstała z inicjatywy ks.Stanisława Łabudy, opiekuna tutejszej parafii i kustosza tegoż Sanktuarium. Przez okres Świąt była i nadal jest  atrakcją dla dzieci , cieszy i oczy dorosłych, oddając klimat szopek w naszej Ojczyźnie. Składa się z kilkudziesięciu postaci ,które przemieszczają się  po sobie i przybywając do żłóbka oddają pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi  - po oddaniu ukłonu wędrują dalej.  Foto Galeria

Życzenia na Dzień Życia Konsekrowanego

Dzień Życia Konsekrowanego ustanowił w 1997 r. Jan Paweł II . Przypada on w święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego. Jest to dzień pamięci o osobach, które ofiarowały swoje życie Panu Bogu. 

Życzenia bp Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Emigracji dla Osób Konsekrowanych posługujących wśród Polonii

Z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego pragnę złożyć z głębi serca wszystkim Siostrom i Braciom – Osobom Konsekrowanym podziękowanie za oddaną pracę duszpasterską i posługę wśród Polaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Duszpasterstwo polskich emigrantów ma tak wiele Wam do zawdzięczenia! Dołączam życzenia i modlitwę, byście w wierności radykalizmowi ewangelicznemu i charyzmatowi zakonnemu doświadczali jak najwięcej radości, nadziei i miłości. Cieszcie się obfitością łask Bożych i życzliwością ludzi, którzy będą dzielić Wasze trudności, współpracować z Wami oraz okazywać Wam zrozumienie i serdeczność!        

 bp Wiesław Lechowicz

Bp Kiciński: 2 lutego to dzień wdzięczności za obecność osób konsekrowanych w Kościele i w świecie

Intencje

{emailcloak=off}
Prześlij swoją intencję