01_rodzina 02_1040 03_poznan 04_polak 05_czestochowa 06_gdansk 07_1040 08krakow 09_flagi 10_warszawa

Msze św. po polsku na świecie

Skrzynka intencji

Duszpasterstwa Polonijne w świecie

 

32. Jasnogórska Noc Czuwania 2017

Czuwanie32. Jasnogórską Noc Czuwania w intencji polskich Emigrantów odbędzie się z piątku na sobotę 20/21 października 2017 roku. W tym roku myślą przewodnia czuwania będą słowa o. Ignacego Posadzego wypowiedziane w bazylice gnieźnieńskiej 15.04.1966: Płyną z rąk Matki Bożej Częstochowskiej strumienie łask przez ziemię polską i tam, gdzie biją polskie serca.

Apel o godz. 21 poprowadzi Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Ryszard Głowacki SChr. Mszy św. o północy przewodniczyć będzie JE ks. abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński.

Wiele z punktów czuwania będzie transmitowanych przez Radio Maryja, TV Trwam i Radio Jasna Góra.

Szczegółowe informacje i program czuwania zamieszczone na stronie internetowej www…

 

Rekolekcje dla duszpasterzy PMK w Niemczech

Niemcyluk 9098W dniach od 11 do 14 września 2017 r. odbywają się w ośrodku rekolekcyjnym Himmelspforten w Würzburgu rekolekcje dla księży posługujących w Polskich Misjach Katolickich w Niemczech. Rekolekcje prowadził ks. dr Stanisław Wojda - ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Czytaj więcej...

Narodowy Kongres Trzeźwości 2017

TrzewoW dniach 21-23 września 2017 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbędzie się Narodowy Kongres Trzeźwości.

Program Centralnych Uroczystości

24 września - Niedziela Modlitw o Trzeźwość Narodu, modlitwy o trzeźwość zaplanowane są w świątyniach całej Polski. Msza św. dziękczynna

Czytaj więcej...

Kongres Nowej Ewangelizacji w PMK w Anglii

KNE ManchesteryWe wrześniu 2017 r. w Polskiej Misji Katolickiej Anglii i Walii odbędzie się Kongres Nowej Ewangelizacji. W PMK w Swindon w dniach od 15 – 17 oraz w PMK w Manchester w dniach od 22 – 24 września. Kongres poprowadzi zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji pod przewodnictwem bp Grzegorza Rysia. W Kongresie weźmie udział bp Wiesław Lechowicz.

SWINDON - Program Kongresu i Formularz Zgłoszeniowy

MANCHESTER – Informacje i Program Kongresu

Czytaj więcej...

Spotkania z Polonią na Bukowinie

 Rum IMG 7450-1030x687W dniach 7-11 września 2017 r. kard. Kazimierz Nycz przebywał z wizytą w Rumunii. Spotkania z Polonią na Bukowinie oraz miejscowym duchowieństwem złożyły się na wizytę kardynała. W Rumunii mieszka ok. 2,5 tys. Polaków. Czytaj więcej…

„Odwiedziłem prawie wszystkie parafie i miejscowości, w których żyją Polacy...

Czytaj więcej...

Brazylia: Polonijne Uroczystość Pani Jasnogórskiej

BrazyliaW niedzielę, 27 sierpnia, wierni licznie zgromadzili się w parku imienia świętego Jana Pawła II w Kurytybie, zwanym też memoriałem emigracji polskiej w Brazylii, aby obchodzić uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Centralnym punktem uroczystości była Msza św., której przewodniczył emerytowany arcybiskup Kurytyby Dom Pedro Fedalto.   Galeria Foto

  Relacja z Uroczystości..              

Czytaj więcej...