Duszpasterstwa Polonijne w świecie

 

 Misa S. Juan Pablo II - Buenos Aires - 22.10.2017

Argentyna

W niedzielę 22 października 2017 roku w Bazylice Najświętszego Sakramentu  w Buenos Aires odbyła się Uroczystość ku czci Św. Jana Pawła II – w dniu Jego liturgicznego święta. Galeria zdjeć

 Apel Jasnogórski (za radiojasnagora.pl)

 baner9 771

W nocy z 20 na 21 października 2017 r. odbyło się w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze czuwanie w intencji polskich emigrantów oraz kapłanów i sióstr, którzy wśród nich posługują. 

Galeria zdjęć

Nowy kanclerzW polskich zakładach naukowych i polskim seminarium duchownym w Orchard Lake (USA) odbyła się uroczystość objęcia urzędu kanclerza tych instytucji przez ks. Mirosława Króla - dotychczasowego kustosza sanktuarium św. Jana Pawła II w archidiecezji Newark i przewodniczącego Fundacji Jana Pawła II w USA. W celebracjach uczestniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.

BudapesztW dniach od 7 - 15 października w Budapeszcie odbywają się 23. Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej, 7 października rozpoczął je koncert organowy Józefa Skrzeka w peszteńskiej bazylice św. Stefana, a 8 października w Kościele Polskim odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. Andrzeja Nowobilskiego, w asyście księży Dionizego Jedynaka i Mariana Krystka oraz proboszcza Polskiej Parafii Personalnej na Węgrzech ks. Krzysztofa Grzelaka.  Galeria Foto

 80. Parada Pułaskiego na nowojorskim Manhatanie

Prymas USA

W diach od 30 września do 5 października 2017 r. Prymas Polski gości z wizytą duszpasterską wśród Polonii w USA. Abp Wojciech Polak odwiedzi m.in. Linden, Nowy Jork oraz Orchard Lake, gdzie weźmie udział w instalacji nowego kanclerza tamtejszych ośrodka polonijnego  i polskich Zakładów Naukowych.

Arg. kombatanci21 września 2017 r z okazji rocznicy „Bitwy o Anglię - Ambasada Wielkiej Brytanii w Buenos Aires uhonorowała polskich kombatantów Franciszka Ślusarza i Antoniego Żebrowskiego.

Foto galeria

Pragniemy, aby nasi Polscy Kombatanci żyjący na argentyńskiej ziemi, mieli świadomość, że ich ofiara i trud